Potichu a úsporne

Znižujeme hluk, šetríme spotrebu

Všetky dostupné strešné nosiče majú jedno spoločné – jazda s nimi spôsobuje, najmä pri vyšších rýchlostiach, nepríjemné hučanie, ktoré sa pri dlhšej jazde stáva často neznesiteľným. Preto ak práve nič na nich neprepravujete (nainštalované strešné boxy čiastočne vylepšujú aerodynamiku nosičov), putujú nosiče zo strechy ihneď dole. Niektorí výrobcovia sa snažili tento problém eliminovať takzvanými „aero“ tyčami, výsledok je však skôr kozmetický, než zásadný.

Po štyroch rokoch vývoja prichádza výrobca s tichou revolúciou: patentované strešné nosiče Whispbar™ v tvare krídla.


Zníženie aerodynamického odporu na minimum znamená pri jazde takmer úplnú nehlučnosť nosičov a to pri akejkoľvek rýchlosti auta. Porovnávacie testy vo veternom tuneli preukázali hlučnosť nižšiu až o 70%(!) oproti iným nosičom. Video s jedným z testov si môžete pozrieť aj tu.


Okrem tvaru nosiča má podiel na odstránení hlučnosti aj zakrytie T-drážky z jej vnútornej strany. Pri montáži príslušenstva ju nevyberáte ale len prstom stlačíte dole. Drážka tak zostáva zakrytá celý čas a po celej dĺžke bez ohľadu na to, či na nosičoch máte namontované nejaké príslušenstvo alebo nie. Zaručene taktiež kryciu gumu nestratíte ani nezabudnete. Jazda s odkrytou drážkou totiž spôsobuje nepríjemné pískanie.


 

Nosiče Whispbar™ kvôli hlučnosti zo strechy dávať dole určite nebudete!
Ak máte na svojom aute strešné nosiče často, určite nebude pre Vás zanedbateľný ani fakt, že s nosičmi Whispbar™ sa na rozdiel od bežných nosičov takmer vôbec nezmení spotreba auta.
Viete že pri najazdení cca 45.000 km ušetríte toľko paliva, že máte naše nosiče úplne ZADARMO?
Aj preto bol Whispbar™ na Automechanike 2008 ocenený ako ekologický produkt a zaradený do Greendirectory.