Smart - foot

Vysoký stupeň univerzálnosti

Častým nedostatkom strešných nosičov je, že ak si po čase kúpite nové auto, musíte si naň kúpiť aj nové strešné nosiče, pretože tie staré nepasujú. A to sú zbytočné náklady naviac.

Nosiče Whispbar sú vybavené patentovanou technológiou Smart-FootTM. Pätka nosiča je rovnaká pre akýkoľvek typ auta a strechy, bez ohľadu na spôsob uchytenia. Dokonca je jedno či máte auto s plochou strechou alebo s pozdĺžnymi strešnými nosičmi (lyžinami)! Prispôsobenie uchytenia podľa typu strechy zabezpečuje montážny kit.

Vy si teda zakúpite základný nosič a montážny kit podľa typu svojho auta.

Ak neskôr vymeníte auto, kúpite si len nový montážny kit a svoj pôvodný nosič používate naďalej.

Túto univerzálnosť môžete využiť napríklad tak, že si s kolegom, známym alebo susedom kúpite len jeden nosič + dva montážne kity a nosič si môžete požičiavať.

Možnosť ďalšieho používania nosičov na inom aute je limitovaná len prílišnými rozdielmi v rozmeroch strechy pôvodného a nového auta. Nosiče s presahom (Through Bar) sú vďaka možnosti väčších posunov pätky na tyči omnoho univerzálnejšie než uzavreté nosiče alebo špeciálne nosiče pre lyžiny. Napríklad typ S15 je rozmerovo vhodný pre 380 modelov áut, typ S16 pre 420 modelov áut a S17 pre 110 modelov áut.